THE 2-MINUTE RULE FOR MISTICNO HRISCANSTVO

The 2-Minute Rule for Misticno Hriscanstvo

The 2-Minute Rule for Misticno Hriscanstvo

Blog Article

Бог је један, у лику Оца, Сина и Светог Духа — Света Тројица или Свето Тројство. Има хришћана који не прихватају Свето Тројство. Они вјерују да је Исус Божији син, али да није исто што и Бог.

A Ljepota Istine je u tome da kada je čujete nešto unutar vas odgovori sa veliko DA, to nije saglasnost uma već dolazi iz Cjeline vašeg Bića.

Čovjek mora baš da DJELA mnogo, ali pazi, nije čovjek životinja radna, radi svako kako po redu mu sudbine je, može se i omašiti. U ropstvo se može pasti. Filosofski čovjek samog sebe mijenja, on posredno utiče na neposredno samo ako bitno misli, nije neki aktivizam, jest značajno ne i revolucionarno no, promjena primjerena jeste ovaj skok nad sobom događanja u vremenu nadvremenskog smisla koji otvorenom biću ljudskom Duh donosi. Autor

Gnoza nije puko znanje već poznavanje svog pravog identiteta, pronalaženje zarobljene iskre u sebi, kao kod orfičara (pitagorejci). Najveći gnostik u legendi po kojem je nastao i Faust je Simon Magus (Mag). On je bio duhovni učitelj iz Samarije koji je živio u 1. vijeku. Veoma rano je primio Hristovo učenje, ali je ubrzo došao u sukob sa apostolom Petrom, i smatra se začetnikom gnosticizma, prema navodima ranih hrišćanskih pisaca. Nadimak Magus potiče od haldejsko-persijske riječi koja znači sveštenik. Neki navode da je sebe proglasio za Mesiju, i da je mogao da levitira po volji.

Tako, iako mnogi religijski sistemi zahtijevaju da osoba radi ili ne radi određene stvari, Hrišćanstvo je o vjeri da je Hristos umro na krstu da bi platio naše grijehe i vaskrsnuo.

.. и сазивају се у изузетним приликама, а закључци су им обавезни за читаву цркву.

Долази до подјеле хришћанске цркве на Западну (латински језик) са сједиштем у Риму, и Источну (грчки језик) са сједиштем у Константинопољу, са значајнијим заједницама у Египту и Сирији. Западна и Источна црква се не слажу у многочему прије свега у вези бројних административних, литургијских и доктринарних ствари, од којих иступа посебно учење о филиокве, учење о чистилишту и примат папе у црквеној хијерархији. Шизма је остала и до данашњих дана.

Јеврејска и хришћанска вера имају заједничко учење о понизности везано за Стари завет. У личности Мојсија, који је водио израелски народ из ропства у Египту у Обећану земљу, понизност је знак Божје снаге и намене, а не слабости.

Manastir je u određenim razdobljima bio veliki zemljoposednik i značajna ekonomska i politička snaga. Manastiri su takode predstavljali značajne delove privrede krajeva u kojima su se nalazili — na primer, cisterciti u srednjovekovnoj engleskoj trgovini vunom i nemački manastiri sa svojim velikim zemljišnim posedima.[1]

Marketinški kolačići se koriste za praćenje posetilaca putem Net stranice. Koriste se za prikazivanje relevantnih oglasa korisnicima i podsticanje da učestvuju, što je važno za nezavisne izdavače i oglašavače. Sajt koristi Google Analytics kolačiće adverts/ga-audiences i collect, te Fb kolačiće fr i tr.

Srednjovjekovni prikaz. Izvor misticizma je na osjećajima zasnovano vjerovanje u natprirodna bića koja upravljaju prirodom i ljudskim životom. Mistici o religijskim sadržaju i o postojanju Boga govore iz vlastitih doživljaja. Tako se misticizam javlja u svim religijama i na gotovo svim razinama religiozne svijesti. Već u prirodnim religijama obrednom praksom potiču se grupna egzaltirana stanja u kojima se zasniva neposredan dodir s božanstvima. Premda se kasniji razvijeniji vjerski sustavi kao što su kršćanski islamski i budistički ne zasnivaju isključivo na misticizmu, s obzirom na to da širinom naučavanja i djelovanja uključuju i razumske praktične i druge elemente, ipak i u takvim sustavima mistično iskustvo postaje željeni vrhunac religioznog života, do kojega mogu doprijeti samo obdareni pojedinci, a njihova neposredna svjedočanstva vjere, zalog su istine u koju ostali samo vjeruju.

Marija Egipatska, pustinjakinja iz read more four. veka. Monaški pokret je nastao u egipatskoj pustinji krajem 3. veka, a njegovi osnivači su bili Kopti. Ocima pustinjačkog monaštva se smatraju Pavle iz Tebe i Antonije Veliki. Kako je sve više isposnika odlazilo u pustinju, manje skupine počele su da se okupljaju oko duhovnih voda i tako su nastale labavo organizovane zajednice isposnika.

.. on je kao brod koji vjetar baca tamo-amo, i kao slobodan konj bez jahača. Jer njemu je potreban jahač, koji je razum ... prije svega ... spoznaj sebe ... Silvan navodi i Isusove izreke o kucanju i traženju koju tumači u smislu duhovnog istraživanja i samospoznaje: Kucaj na sebe kao na vrata i idi po sebi kao po pravom putu. Jer ako ideš tim putem, nemoguće je da zalutaš... Otvori sam vrata da bi znao šta je... Što god otvoriš za sebe, otvorićeš. 

Основни извор о животу и раду Исуса Христа представља Нови завјет, други дио свете хришћанске књиге, Библије (грч. Библија у преводу „Књига“) или Светог писма.

Report this page